بلوک شیشه ای در آشپزخانه – آثار طراحان بزرگ معماری

در این متن ما قصد داریم 5 طرح برتر که از بلوک شیشه‌ای در طراحی آشپزخانه استفاده نموده‌اند را معرفی نماییم.خانم‌ها در فرهنگ ایران درارای شان و منزلت بالایی هستند، خصوصاً مادران و خانم‌هایی که مدت زیادی از زمان خود را در آشپزخانه و صرف درست کردن غذا و یا شیرینی برای خانواده هستند. آشپزخانه به عنوان مکانی که زمان زیادی در آن صرف می‌کنند دارای اهمیت بسیاری در یک خانه می‌باشد. پس اگر می‌خواهید همسر و یا مادرتان را شاد کنید برای او فضای زیبا و منحصر به فرد آماده کنید .

معماری آشپزخانه و بلوک شیشه ای

بلوک شیشه‌ای بعنوان عنصری از معماری که نور را از خود عبور می‌دهد می‌تواند فضایی نورانی به آشپزخانه بدهد و فضای کسل کننده داخل آن را روشن‌تر نماید، هنچنین باعث بزرگتر شدن محیط بدلیل انعکاس نور می‌شود و برای شما محیطی فرح‌بخش و تازه را ایجاد می‌کند تا بهترین غذاها را در آن طبخ کنید.

معماری 5 آشپزخانه برتر

1- آشپزخانه Whelan Funston اثر معمار برتر آقای Jhon Lum بیش از 4200 بازدید داشته است.
Splash Back یا فضای پشت کابینت در آشپرخانه اهمیت بسیاری دارد که طراحان معمولاً با نورهای مخفی به آن جذابیت می‌دهند. در اینجا آقای Lum از آجرهای شیشه ای دولایه در پشت گاز استفاده نموده است و نور طبیعی را به آشپزخانه رسانده است و همچنین بدلیل دو لایه بودن شیشه‌ها حریم شخصی نیز حفظ شده است.

آشپزخاته - بلوک شیشه ای - کانتر - کابین چوبی

2- آشپزخانه باشگاه خانه سبز توسط معمار Chirstian Gludu تا کنون 3800 بازدید شده است.

در طراحی این آشپزحانه برا عبور نور هم از بلوک شیشه‌‌ای و هم از پنجره شیشه‌ای استفاده شده تا موقع صرف نمودن غذا در کانتر چوبی لذت بیشتری ببرید.

آشپزخانه - پنحره بلوک شیشه ای

3- آشپزخانه‌ای کلاسیک در هوستون آمریکا توسط خانم Terri Symington ساخته شده و تا کنون 2600 بازدید داشته است.

در این کار معمار بدلیل اینکه قصد داشت از تا از نور طبیعی استفاده کند بجای استفاده از شیشه‌های معمولی در طراحی پنجره‌ها از بلوک شیشه‌ای استفاده کرده تا علاوه برا اینکه نور داشته باشد، حریم شخصی ایجاد کرده باشد.”یکی از معمول‌ترین کارها برای عبور نور خورشید استفاده از بلوک شیشه ای است.”

آشپزخانه کلاسیک - پنجره - بلوک شیشه ای

4- آشپزخانه انباری در انگلیس که توسط گروه Element Studio و با 1000 بازدید در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

این آشپزخانه مدرن دارای طراحی ساده و تخت با کابینت‌های سفید برای بازتاب بیشتر نور در انبار است. بنا بر گفته این استادیو بلوک های شیشه ای و یا آجر شیشه‌ای دارای ویژگی‌های منحصر به فردی در معماری برای طراحی یک دیوار شیشه‌ای است. و خطوط و شیار‌های بر روی آن به ما اجازه می‌دهد تا به نور شکل دهیم.

آشپزخانه - نور - بلوک شیشه ای - دیوار - نبار

5- آشپزخانه River House توسط Jay Miller که 550 بازدید داشته است.

آشپزخانه کلاسیک - کانتر- پشت کابینت

توسط | ۱۳۹۷-۳-۲۷ ۱۰:۰۱:۵۰ +۰۰:۰۰ دی ۱۱م, ۱۳۹۵|طراحی و نصب بلوک شیشه ای دسته بندی ها|برچسب ها: , |دیدگاه‌ها برای بلوک شیشه ای در آشپزخانه – آثار طراحان بزرگ معماری بسته هستند