بلوک های شیشه ای و آجرهای شیشه | مزایا و معایب

بنظر می رسد بحث و مناظره درباره بلوک های شیشه ای و آجرهای شیشه ای وجود دارد. برخی از افراد مشتاق استفاده از این مصالح در خانه خود هستند و برخی هم مخالف استفاده از آن هستند. به عنوان کسی که سال های زیادی است در زمینه این بلوک های شیشه ای کار می کنم، می توانم بگویم که به آسانی می توان دید که مصالح ساختمانی به طور مداوم در حال تغییرند و این تغییر تحت تاثیر نظر مردم درباره بلوک های شیشه ای است.

شما می بینید که برخی از مصالح که در دهه 80 مورد توجه بوده اند دیگر استفاده نشده اند. در مورد بلوک های شیشه ای این روزها سبک ها، محصولات و سیستم های نصب تازه ای وجود دارند که رایج شده است برخی از مردم حتی نمی دانند که پیش از این چه روش هایی برای نصب بوده است. اغلب افراد فکر می کنند بلوک های شیشه تعدادی شیشه موج دار 8×8 هستند که روی هم قرار گرفته اند.

بنابراین، قبل از اینکه بگویید آیا بلوک های شیشه ای محبوب هستند یا نه این مطلب را مطالعه کنید تا ببینید چه گزینه هایی برای الهام گرفتن وجود دارد و همچنین متوجه شوید کدام محصول یا سیستم نصب قدیمی است.

چه چیزی درباره بلوک های شیشه ای و آجرهای شیشه ای جذاب است؟

در اینجا 5 محصول از بلوک های شیشه و آجرهای شیشه ای و کاربری های آنها را توضیح می دهیم.

1- بلوک شیشه ای متنوع و مدرن برای طراحی دیوار و پنجره

وقتی می توانید فضای شیک و متنوع و حتی کمی هنری داشته باشید چرا در فضای یکنواخت و خسته کننده بمانید. در مواردی می بینیم برخی از افراد از مصالح طبیعی برای فضای داخلی خانه استفاده می کنند. در اینجا می بینید که چطور بلوک هایی با سایز، طرح و رنگ های مختلف ترکیب می شوند و دیوارهای حمام را درست می کنند. این دیوارهای شیشه ای ممکن است کمی عجیب به نظر برسند اما محیط شما را مدرن می کنند. این مصالح ظاهری جالب بوجود می آورد و حتی شبیه شیشه سرب دار یا شیشه کریستالی به نظر می رسد.

بلوک شیشه ای دیوار دوش

بلوک شیشه ای دیوار دوش برای ایجاد طراحی ای شبیه به شیشه کریستالی

بلوک هایی در اندازه های مختلف با بلوک های آبی رنگ

بلوک هایی در اندازه های مختلف با بلوک های آبی رنگ به تغییرات مدرن تاکید دارد

2- به دیوار خشک نچسبید، آجر شیشه ای را انتخاب کنید!

دیوار خشک ارزان تمام می شود. این دیوارها قادر به انتقال نور از یک فضا به فضای دیگر نیستند و فضا را کسل کننده می کنند. از آنجاییکه مالکان می خواهند خانه هایشان نور بیشتری داشته باشد، می بینیم که دیوارهای جدا کننده از آجر شیشه ای در اروپا و آمریکا رواج پیدا کرده است. این دیوارها محکم، رنگی و قادر به انتقال نور در فضای خانه هستند. یک دیوار عریض از آجرهای شیشه ای را تصور کنید که نورهای شفاف یا رنگی از طریق آن عبور کنند.

آحر شیشه ای قهوه ای در پارتیشن

استفاده از آحر شیشه ای قهوه ای در پارتیشن آشپزخانه

3- دیوارهای شیشه ای مستطیلی شکل دیگر متداول نیستند و دیوارهایی خمیده از بلوک های شیشه ای باب شده اند

هیچ چیزی شبیه حمام های شیشه ای ساخته شده به شکل چهار چوب، دارای مواد چسبنده برای جذب مو و کثیفی در ورودی آن نیست. به جرات می توان گفت که شما اینها را در این نوع از حمامها دیده اید. قطعا سازنده حمام شما با نصب شیشه های چارچوبی بی کیفیت در خانه شما، سعی در صرفه جویی در هزینه ها داشته است، اما او کسی نیست که اکنون آنها را برای شما تمیز کند.

حالا شما در را حذف می کنید و یک شیشه خمیده به شکل دیوار منحنی از بلوک شیشه ای اضافه می کنید تا یک روش مقرون به صرفه برای ایجاد یک راهرو محکم با نیاز به حفاظت کم داشته باشید. می توانید عناصر تزیینی را به آن اضافه کنید (بلوک های شیشه ای رنگی، کاشی های شیشه ای و غیره) تا ظاهری منحصر به فرد ایجاد کنید.

بلوک شیشه ای در دیوار دو جداره حمام بصورت گرد شده

این سیستم دو جداره متناسب با کف اینجا و به صورت سفارشی نصب شده است.

4- پنجره های پی وی سی با قابلیت نصب آسان

به روزهای بد گذشته برگردیم، وقتی که برای نصب یک پنجره از بلوک شیشه ای در قاب پنجره طبقه بالا، پیمانکار گیج و درمانده می شد که چطور آن را در قاب چوبی جا بدهد.

امروزه پنجره های بلوک شیشه ای در قاب هایی از پی وی سی ساخته می شوند. حالا پنجره حمام بلوک شیشه ای می توانند مانند پنجره های پی وی سی سنتی نصب شود که کاری ساده و راحت است. برای داشتن یک پنجره بلوک شیشه ای نیاز به بهم ریختگی زیادی نیست، بنابراین همسایه فضول شما از آن خبر دار نمی شود! در اینجا می بینید که این پنجره ها با چه سهولتی نصب می شوند و پروژه تکمیل می شود.

 

 بلوک های شیشه ای در قاب پی وی سی

بلوک های شیشه ای در قاب پی وی سی

5- دیگر در دنیای سیاه و سفید زندگی نمی کنیم، با طراحی های بلوک های شیشه ای به رنگ ها خوشامد بگویید

بلوک های شفاف خوب هستند اما بلوک های رنگی و شیشه های مات فوق العاده اند. بیش از 104 بلوک شیشه ای رنگی مختلف و بلوک های مات وجود دارد که در پنجره ها، دیوارها و حمام ها استفاده می شود. اگر می خواهید نورهای رنگی را به دنیای خود بیاورید، بلوک های شیشه ای راهی جالب برای عملی کردن آن است.

بلوک های شیشه ای رنگی

این بلوک های شیشه ای در رنگ های زیبا برای قسمت های داخلی استفاده می شوند

بلوک های شیشه ای رنگی

بلوک هایی در اندازه های مختلف به این دیوارهای بلوک شیشه ای منحنی ذوق و سلیقه اضافه می کند

چه چیزی درباره بلوک های شیشه ای دیگر جذاب نیست؟

شلوارهای کشی گرم، لباس هایی با اپل های بزرگ و شلوارهای رکاب دار دیگر این روزها پوشیده نمی شوند. این موضوع درباره برخی بلوک های شیشه ای و روش های نصب آن نیز صدق می کند.

1- بلوک های الماس شکل

این بلوک های الماس شکل در دهه 1980 حفاظت پنجره های زیر زمین  بکار برده می شدند. در گذشته این طرح ها 65 درصد از کل تقاضا را شامل می شدند و اکنون به کمتر از 1 درصد رسیده است. برخی سازندگان برای خرید این طرح ها تخفیف می دهند. اما دیگر این ها جذاب نیستند.

2- بلوک شیشه ای موج دار 8×8 که هر بلوک بر روی دیگر قرار گرفته است

بله مقرون به صرفه است که یک بلوک شیشه ای روی دیگری کار گذاشته شود اما نوع نصب خسته کننده است. شما می خواهید برای جذابیت بیشتر در طراحی خود سایزهای بزرگتر و طرح های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید. با این وجود اگر می خواهید هزینه ها را پایین نگه دارید خوب است که بلوک های شیشه ای را روی دیگر قرار گیرند.

3- استفاده از پیمانکار کهنه کار برای نصب بلوک های شیشه ای

امروزه به دو دلیل دیگر برای نصب بلوک های شیشه ای نیاز به افراد کهنه کار ندارید:

یک– این روزها افراد کمتری در اطراف ما وجود دارند که این کار را انجام می دهند. چرا این طور است؟ اغلب پدر و مادر می خواهند فرزندانشان شغل های دیگری داشته باشند. آنها دوست دارند فرزندانشان موقعیت هایی با درامد بالاتری داشته باشند.

دو– اگر یکی از افراد را پیدا کنید هزینه زیادی برای این کار از شما می گیرند. ممکن است بپرسید چرا؟ زیرا آنها اغلب کار نصب بلوک های شیشه ای را انجام نمی دهند و این برای آنها سخت است که بخواهند یکی یکی بلوک های شیشه ای را کنار هم بگذارند. آنها اغلب به انجام کار با آجرهای خاکی یا بلوک های سیمانی می پردازند.

نتیجه گیری

آیا این مقاله نظر شما را درباره جذابیت یا عدم جذابیت این بلوک های شیشه ای تغییر داد؟ آیا انتخاب پیمانکاری حرفه ای کاری دشوار است؟ آیا می خواهید از بلوک شیشه ای استفاده کنید؟ چرا و چرا نه؟ نظرات خود را به ما بگویید./

توسط | ۱۳۹۷-۷-۲۸ ۱۳:۱۷:۳۲ +۰۰:۰۰ مهر ۲۸م, ۱۳۹۷|اخبار دسته بندی ها|دیدگاه‌ها برای بلوک های شیشه ای و آجرهای شیشه | مزایا و معایب بسته هستند